Krajské kolo Olympiády ve francouzštině - postup do ústředního kola

Ve středu 16. března 2016 se na Obchodní akademii v Karlových Varech konalo krajské kolo Olympiády ve francouzštině. Naši školu zastupovali 4 žáci ve všech třech možných kategoriích a v každé dosáhli na stupně vítězů.

V nejvyšší kategorii a v největší konkurenci (B2) se výborně na 3. místě umístila Eva Haluzová z V6.A. V kategorii B1 rovněž na 3. místě exceloval Filip Štěpán z V5.A. V kategorii A1 začátečníků vybojovala 1. místo Phan Mai Phuong Anička z V4.B a postupuje do ústředního kola. Čtvrté naší soutěžící Dominice Cikhardtové z V7.B bohužel nepřálo příliš štěstí ve výběru otázky, ale v poslechové části získala nejvyšší počet bodů.

Soutěžícím moc blahopřeji a děkuji za vzornou reprezentaci školy. Aničce přeji hodně štěstí v celorepublikovém kole v Praze!

Ivana Šlemrová, učitelka FJ