Společný cyklovýlet našich a německých studentů

Cyklovýlet v pátek 30.5.2008 V rámci partnerství mezi naším gymnáziem a gymnáziem v Hofu jsme uspořádali v pátek 30.5. cyklistický výlet z K.Varů do Lokte a zpět. 11 českých a 9 německých studentů vyrazilo společně v 10,30 od horního nádraží v K.Varech směrem do Lokte. Počasí nám přálo (možná až příliš, ale naštěstí vedla většina cesty stínem pod stromy), prostředí podél řeky Ohře a Svatošských skal dělalo dojem časů J.W.Goetha a F.Schillera a propíchnutá duše či spadlý řetěz dodal výletu jen ten správný romantický ráz. Abychom se nevyčerpali přespříliš, naplánovali jsme i dvě pauzy. První ve vodáckém kempu před Loktem, kde jsme doplnili síly smažákem v housce či hranolkami a zmrzlinou, což už je sice čistě novodobá záležitost, ale jak chutnalo!!! Druhou přestávku jsme pak strávili v amfiteátru pod loketským hradem, kde jsme byli svědky nejen mezinárodního, ale i mezigeneračního fotbalového zápasu našich i německých hochů spolu s místními školáčky. Na výsledek byste se ale museli zeptat aktérů samotných. Cestu zpět jsme po těchto energických nábojích zvládli levou zadní, a tak jsme se mohli v 15h opět rozloučit na karlovarském nádraží.