Petr Kolář a think-tank Evropské hodnoty

V úterý 15. března 2016 navštívil naše gymnázium bývalý český diplomat Petr Kolář, který působil jako zahraničně-politický redaktor a zahraniční korespondent v několika českých denících a časopisech, v roce 1993 hostoval v Norském Nobelově institutu, v rámci kterého se podílel na mezinárodním výzkumném projektu s tématem „Velmoci a mezinárodní systémy“. Zastával nejrůznější pozice na ministerstvu zahraničních věcí včetně funkce poradce či náměstka ministra zahraničí. Na svou první diplomatickou misi vycestoval do Švédska (1996-1998), následně zastupoval ČR jako velvyslanec v Irsku (1999-2003), v USA (2005-2010) a v Rusku (2010-2012). V letech 1998-1999 byl zahraničně politickým poradcem pro evropskou integraci a Balkán prezidenta Václava Havla. Petr Kolář v první části setkání vyložil studentům záměry iniciativy a následně proběhla velmi zasvěcená diskuse nad současným stavem zahraničně politické situace. Touto cestou bych rád poděkoval Štěpánce Czerninové za pomoc při realizaci besedy.

Ivan Machek