JUNIORMARATHON 2016

Ve čtvrtek 7.4. se v Karlových Varech běželo krajské kolo Juniormarathonu. Jedná se o štafetový běh, kdy 10 běžců (3., 5. a 7. úsek musí běžet dívka) uběhne dohromady marathon, tj. každý běží 4,2 km. Účast vytrvalců gymnázia Ostrov je již tradicí. Družstvo vstupovalo do závodu s vítěznými ambicemi, chtěli jsme zopakovat úspěch z roku 2012, kdy jsme postoupili do republikového finál konaného v Praze v rámci Pražského mezinárodního marathonu. Na poslední chvíli nám pro zranění z nominace vypadl Ondra Šupík. Těžké bylo i rozhodování, které ze 4 vybraných dívek určit nevděčnou roli náhradnice.

Předpověď počasí byla příznivá, ale dala se očekávat aprílová překvapení. Vyšlo to, uprostřed závodu přišel vydatný desetiminutový déšť. Honza Karchňák vám může vyprávět, jak ho osvěžil. Prakticky celý závod jsme šlapali na paty vedoucímu týmu gymnázia Cheb. Výsledek byl nejistý až do poslední předávky. Minutovou ztrátu se však smazat nepodařilo a s časem 2:52:06 jsme skončili na 2.místě.Vzhledem k tomu, že se závodu zúčastnilo 15 týmů, tak podle regulí soutěže i druhé místo nám zajistilo postup do republikového finále!
Děkuji tímto náhradníkům Elišce Brožkové a Lukáši Kunzovi, kteří doufám nezanevřou a budou i nadále reprezentovat školu na sportovních akcích. A samozřejmě všem stříbrným běžcům (v závorce jejich běžecký čas):
Davidu Maškovi (15:57,7), Jakubu Borůvkovi (17:08,5), Míše Hanzlíkové (19:20,4), Honzovi Karchňákovi (15:28,8), Kátě Svatkové (20:01,6), Davidu Hančovi (17:26,6), Tereze Cvingerové (19.20,5), Adamu Picurovi (15:09,8), Lukáši Martínkovi (16:33,1), a Tomáši Kotrabovi (15:39,3).
Podrobné výsledky najdete na www.pim.cz.