Pražský studentský summit 2016

Ve dnech 1.-5. dubna 2016 se studenti Gymnázia Ostrov, příspěvková organizace  opět zúčastnili závěrečné konference Pražského studentského summitu. Letošní ročník byl již jednadvacátým, studenti z našeho gymnázia byli účastníky tohoto významného celorepublikového projektu již podevatenácté. V rámci této konference jsou simulovány důležité mezinárodní organizace a účastníci projektu se jako zástupci konkrétních států snaží co nejlépe zastávat postoj reálných zemí mezinárodního společenství.

Každému ročníku předchází výběrové řízení. Skupina studentů tvořící delegaci si v rámci modelu OSN zvolí, který stát by chtěla na projektu zastupovat a píše přijímací esej na téma priority zahraniční politiky tohoto státu. Eseje jsou následně organizátory vyhodnoceny, obodovány a jejich autoři podle počtu bodů získají či nezískají svou vysněnou delegaci. Jedna země může mít v modelu OSN od tří do šesti delegátů. Účastníci z Ostrova v letošním roce zastupovali státy Vietnam a Guinea Bissau.

Letošního ročníku se v delegaci za Vietnam zúčastnili Vojtěch Laitl, Jakub Machek a Lukáš Tamchyna. Za Guinea Bissau to pak byl Filip Rück a Daniel Bleha. Zejména delegace Vietnamu byla velmi úspěšná. V rámci celého modelu OSN byla vybrána jako nejlepší ze všech delegací! Jeden z jejích delegátů (Lukáš Tamchyna) pak byl vyhodnocen rovněž jako nejlepší delegát z orgánu DISEC - gratulujeme! I ostatní delegáti z ostrovských delegací nelenili a byli hodnoceni mezi nejlepšími ve svých výborech, zejména díky jejich aktivnímu vystupování, konstruktivnímu jednání a prosazení rezolucí či pozměňovacích návrhů.

Městu Ostrov děkujeme za dlouhodobou podporu studentských aktivit.

Více informací:

www.studentsummit.cz/