Gymnázium Ostrov
Z některých škol odcházejí nic netušící absolventi do nelítostného světa, přáli bychom si, aby z ostrovského gymnázia vycházeli nelítostní absolventi a absolventky do nic netušícího světa!

Česky English Deutsch

Jsi nula…! edukativní divadelní představení

Foto

 V úterý 13. dubna 2016 se uskutečnil na našem gymnáziu projekt divadla forum pro třídy V5.A, V5.B, 1.A a V4.B http://www.forumppv.cz/divadlo-forum.html

Zakladatelem divadla fórum byl brazilský režisér, dramatik a divadelní pedagog Augusto Boal. Ten své tvůrčí úsilí zasvětil divadlu, které, jak sám tvrdil, má moc změnit svět. V zemích Latinské Ameriky sužovanými chudobou a útlakem, hledal způsob, jak ukázat lidem, že se mohou bránit. Díky tomu spatřilo světlo světa „divadlo utlačovaných“. V něm měli diváci možnost vyjádřit svůj názor k právě probíraným problémům.

Do Ostrova  přijeli z Prahy herci Pavol Smolarik, Perla Kotmelová, Andrea Marečková a Martin Dusbaba. Studentům sehráli představení Jsi nula! na téma kyberšikany a ve druhé polovině setkání zapojili studenty do hry a způsobů řešení konfliktních situací. Studentům se tato forma komunikace velmi líbila, odnesli si řadu informací a námětů do životních situací, které je mohou v životě potkat.

Děkujeme za návštěvu a budeme se těšit někdy příště.

Ivan MachekZpět

Gymnázium Ostrov