Návštěva vernisáže výstavy Příběhy diskriminace v Berlíně

Ve dnech 20. 4. - 21. 4. jsme se zúčastnili exkurze do Berlína. Jeli jsme na výstavu projektu o holocaustu Roma a Sinti, na kterém jsme pracovali v loňském školním roce společně s Antikomplexem a studenty z gymnázia ve Schwabmünchenu. Do Berlína jsme dorazili krátce po poledni, po ubytování a krátké poradě ohledně výstavy jsme si šli prohlédnout město. Viděli jsme spoustu známých míst a památek, jako například pozůstatky Berlínské zdi nebo Checkpoint Charlie. Poté jsme se účastnili samotné vernisáže výstavy, kde jsme se setkali s českým velvyslancem, panem Tomášem Janem Podivínským. Druhý den nás čekaly už jen další památky – Braniborská brána, Památník obětem Holocaustu, památník obětem z řad homosexuálů, památník obětem, které zahynuly při pokusu o překonání Berlínské zdi a mnohé další. Poté před námi zůstala už jen dlouhá cesta domů.

Za pozvání bych ráda poděkovala nadaci Europeans for peace.

Sára Kostrounová, 2.A

Bližší informace a fotografie na: