Gymnázium Ostrov
Z některých škol odcházejí nic netušící absolventi do nelítostného světa, přáli bychom si, aby z ostrovského gymnázia vycházeli nelítostní absolventi a absolventky do nic netušícího světa!

Česky English Deutsch

Návštěva vernisáže výstavy Příběhy diskriminace v Berlíně

Foto

 Ve dnech 20. 4. - 21. 4. jsme se zúčastnili exkurze do Berlína. Jeli jsme na výstavu projektu o holocaustu Roma a Sinti, na kterém jsme pracovali v loňském školním roce společně s Antikomplexem a studenty z gymnázia ve Schwabmünchenu. Do Berlína jsme dorazili krátce po poledni, po ubytování a krátké poradě ohledně výstavy jsme si šli prohlédnout město. Viděli jsme spoustu známých míst a památek, jako například pozůstatky Berlínské zdi nebo Checkpoint Charlie. Poté jsme se účastnili samotné vernisáže výstavy, kde jsme se setkali s českým velvyslancem, panem Tomášem Janem Podivínským. Druhý den nás čekaly už jen další památky – Braniborská brána, Památník obětem Holocaustu, památník obětem z řad homosexuálů, památník obětem, které zahynuly při pokusu o překonání Berlínské zdi a mnohé další. Poté před námi zůstala už jen dlouhá cesta domů.

Za pozvání bych ráda poděkovala nadaci Europeans for peace. 

 

Sára Kostrounová, 2.A

 

Bližší informace a fotografie na: 

 

http://www.stiftung-evz.de/service/termine/2016/ausstellungseroeffnung-wege-der-diskriminierung-die-geschichte-von-roma-und-sinti-in-tschechien.htmlZpět

Gymnázium Ostrov