Petr Nůsek – choreograf bojových scén pro film a divadlo

Ve středu 1. června 2016 navštívil naše gymnázium významný host Petr Nůsek, český profesionální choreograf, učitel a poradce dobových šermů i bojů. Působí jako profesionální lektor aprobovaný pro šerm historickými zbraněmi. Jako jediný je držitelem hodnocení podmistra ve čtyřech školách (italská, německá, francouzská + evropská a orientální šavle). Je vysoce aprobovaný pro španělskou školu, vyučuje boj holí, cepem a ostatními dřevcovými zbraněmi. V současné době je jediným českým pedagogem, který se zabývá systematickou výukou boje šavlí používaného před rokem 1800. Studenti si vyslechli přednášku o práci choreografa bojových scén. Shlédli výběr ukázek realizovaných filmů (www.warriors.cz/cz/) Samozřejmě největším zážitkem byl nácvik hromadné bitvy v druhé části workshopu. Nakonec bylo všem smutno, že se musí v nejlepším přestat :o)

Tak třeba někdy využijeme pozvání na:

www.housuvmlyn.cz/

Děkujeme za návštěvu a úžasný zážitek Ivan Machek a Jakub Hecht