Expedice Thebisberg 2016

Víte, jaké to je být při hodině dějepisu mokří až…? Ne? Studenti 1. A a kvinty A to vědí moc dobře :o). V pátek 3. června 2016 si vyšlápli pod vedením profesora Jakuba Hechta na pravěké a raně středověké hradiště Děvín (německy Thebisberg) na Liščím vrchu (484 m n.m.), který se nachází vysoko nad řekou Ohře  u obce Velichov. Na hradišti studenti vyslechli popis pravěké lokality a na závěr si vyzkoušeli i něco z oboru experimentální archeologie. Počasí odpovídalo době "dešťové".  Na netrénované nohy a vlhko se rychle zapomnělo. Už se těšíme na další krásná a zajímavá místa v okolí našeho gymnázia.

Ivan Machek, Jakub Hecht a Petr Fiala

Více informací na: