Úspěch studentů na výtvarné soutěži "Máš umělecké střevo?" 2016

Pokud jste byli 20. Května 2016 v Brně, mohli jste tam potkat studenty našeho gymnázia z výtvarné skupiny Exit through the Corridor, která zde reprezentovala školu na celostátním kole umělecké soutěže pro střední školy „Máš umělecké střevo?“. Do tohoto kola žáci postoupili ze semifinále, které se konalo 1. dubna v Praze.
Eva Haluzová, Radka Janků a Adéla Brucknerová zastupující Výtvarnou skupinu vydala do Brna obhájit svůj výtvarný na téma „Portrét vs. autoportrét“. Ten zpracovala skupina pomocí  hesel lidí k jejich internetovým účtům, tedy jejich virtuálním portrétům. Děkujeme studentům a učitelům za spolupráci při sbírání hesel. Hesla byla vložena do nafouknutých balónků (internetové účty – virtuální identita) v blízkosti hackera (balónek se špendlíky). Dílo bylo instalováno hned naproti vstupu galerie.
 Porota ocenila velký pokrok v nápaditosti zpracování od minulého kola do celostátního. Projekt sice nedosáhl na hlavní ceny, ale byl zařazen mezi první polovinu z 26 finalistů. Celkem se soutěže zúčastnilo 80 škol, mezi kterými byly i čistě umělecké školy a tudíž si našeho postupu a umístění velmi ceníme.
Atmosféru finále můžete načerpat z videa:

Na projektu se dále podíleli:

Vojta Palm, Kristýna Gvoždíková a Kateřina Svatková pod vedením Lukáše Lercha

Mgr. Lukáš Lerch