Angličtináři v severním Walesu

Jako každý rok před koncem školního roku jsme se vydali na týden do Velké Británie, abychom si zlepšili své znalosti a poznali další část ostrovního království. Naším cílem se stal severní Wales.

Po cestě jsme si udělali jednodenní zastávku v Paříži a po přeplutí kanálu La Manche jsme si prohlédli nádherné hrázděné domy a katedrálu v Chesteru v severní Anglii.
V severním Walesu jsme se ubytovali v rodinách v přímořském městečku Rhyl. Dopoledne byla výuka a odpoledne nás čekaly výlety: hrad Caernarfon, kde byl korunován princ Charles princem waleským, Liverpool spolu s muzeem slavné kapely Beatles, ale hlavně nezapomenutelný ostrov Anglesey.
Cestou nazpátek jsme se zastavili v přímořském letovisku Llandudno a jako tradičně jsme neminuli Londýn, kde jsme tentokrát vyzkoušeli téměř všechny druhy dopravy: jeli jsme lanovkou, dvouposchoďovým autobusem, lodí i metrem.
Celkově vzato, zájezd se po všech stránkách vydařil: slunečné počasí, přátelský průvodce a vzorní studenti!
Pavlína Hrochová, Věra Hechtová, Robin Souček