Literárně-historické putování po severní Itálii

Letošní cesta za poznáváním historie, tradic a života evropských zemí, která proběhla na počátku června, zavedla naše studenty do severní Itálie.

První zastávkou byl Brixen, kde v nuceném exilu několik let pobýval Karel Havlíček Borovský.Mohli jsme si prohlédnout obě místa, kde Borovský žil, hotel Elefant tak i domek, ve kterém později žil i se svou rodinou.
Další zastávkou bylo Bolzano a muzeum  lovce z konce doby kamenné, jehož velice zachovalá mumie byla nalezena v alpském ledovci na hranicích Itálie a Rakouska a který je ve světě známý jako „Ice Man“ nebo Ötzi.
Poslední zastávkou před cílem naší cesty, kterým byly Benátky, bylo malebné letovisko Sirmione na březích Gardského jezera.
Druhý den jsme věnovali prohlídce Benátek. Z letoviska Jesolo, kde jsme byli ubytováni, nás do samotných Benátek dovezl vodní autobus, tzv. vaporetto. Úchvatná byla nejen plavba po Canal Grande, hlavní dopravní  tepně Benátek, ale i procházka úzkými benátskými uličkami a návštěva Baziliky sv. Marka a Dóžecího paláce.
Poslední den pobytu jsme navštívili ostrov Murano, kde se vyrábí proslulé benátské sklo, a pak jsme již po souši dorazili do Terstu, známého přístavu na hranicích Itálie a Slovinska.
Prohlídka Terstu naše putování po severní Itálii úspěšně završila, a poté již následovala zpáteční cesta do Čech.
Veliký dík náleží PaedDr. Jitce Brychtové a Mgr. Miroslavě Havlové, které pro studenty toto putování připravily a zorganizovaly.
Mgr. Jiří Fresser