Gymnázium Ostrov
Z některých škol odcházejí nic netušící absolventi do nelítostného světa, přáli bychom si, aby z ostrovského gymnázia vycházeli nelítostní absolventi a absolventky do nic netušícího světa!

Česky English Deutsch

Musíte na to jít přes emoce

Foto
Organizátoři Dětského filmového a televizního festivalu Oty Hofmana připravili pro letošní ročník mnoho doprovodných akcí a seminářů k festivalu. Jednou z akcí bylo i setkání našich studentů s novináři z různých deníků a společný workshop.
Studenti ze septim a oktáv se seznámili s postupy natáčení reportáže pro internetovou televizi, prohlédli si, jak se během deseti let změnila tvář Lidových novin, dozvěděli se, proč jsou důležité barvy a titulky, jak se vizuálně staví titulní strana novin.
Asi nejzajímavější částí workshopu byla beseda o médiích a jejich vlivu na společnost, o práci novinářů. „ Musíte na to jít přes emoce! Titulek upoutá jedině emocí!“ obhajovala mladá novinářka našim studentům současné přístupy médií ke zprávám v tisku.
Nakonec si účastníci workshopu nastříhali reportáž z dění v Kulturním domě v Ostrově právě během festivalového promítání.
Podobné setkání našich studentů s novináři proběhlo již na loňském festivalu, a protože akce měla velmi kladnou odezvu, přijeli novináři letos znovu. Doufáme, že se taková setkání stanou tradicí.

Jana Matoušková Zpět

Gymnázium Ostrov