Přednášky rodilého mluvčího z Irska

V rámci kulturních studií souvisejících s anglickým jazykem jsme se rozhodli navázat spolupráci s Tomem McQuirkem z Irska žijícím nyní nedaleko Ostrova, který našim studentům ve vyšších ročnících přednáší o vikingské tradici a jeho vlastním účinkování v seriálu Vikingové, eventuálně o problémech současného Irska. Studenti využívají možnosti ptát se na to, co je ohledně této země zajímá, někteří si zkusili psát runami či si vyzkoušeli starou vikingskou vestu. Do budoucna uvažujeme o podobné sérii debat i pro nižší ročníky.

Mgr. Vendula Mokruschová