Divadlo Forum - Jsi nula!!! prevence kyberšikany

V úterý 29. listopadu  2016 se uskutečnil na našem gymnáziu projekt divadla forum pro třídy V5.A a1.A

Zakladatelem divadla fórum byl brazilský režisér, dramatik a divadelní pedagog Augusto Boal. Ten své tvůrčí úsilí zasvětil divadlu, které, jak sám tvrdil, má moc změnit svět. V zemích Latinské Ameriky sužovanými chudobou a útlakem, hledal způsob, jak ukázat lidem, že se mohou bránit. Díky tomu spatřilo světlo světa „divadlo utlačovaných“. V něm měli diváci možnost vyjádřit svůj názor k právě probíraným problémům.

Do Ostrova  přijeli z Prahy mladí herci Vít Maštalíř, Natálie Topinková. Pavol Smolarik, Andrea Marečková a paní ředitelka programu Jitka Andrlíková, kteří studentům sehráli představení Jsi nula! na téma kyberšikany. Ve druhé polovině setkání zapojili studenty do hry a způsobů řešení konfliktních situací. Studentům se tato forma komunikace velmi líbila, odnesli si řadu informací a námětů do životních situací, které je mohou v životě potkat.

Děkujeme za návštěvu a budeme se těšit někdy příště.

Ivan Machek