Vánoční koncert v Hofu 2016

Ve čtvrtek 15. prosince 2016 vystoupil jako host na tradičním vánočním koncertu v Michaeliskirche v bavorském Hofu pěvecký sbor Gymnázia Ostrov pod vedením Mgr. Libora Veličky. Koncert pořádalo naše partnerské gymnázium Johann-Christian-Reinhart-Gymnasium v Hofu. Vánoční koncerty patří mimo jazykové workshopy a cyklovýlety k těm nejhezčím společným akcím. Vystoupení českých i německých studentů byl mimořádný umělecký zážitek. Vánoční koncert byl velmi pestrý. Účinkovalo několik souborů. Mimo tradičních vánočních písní zazněly i skladby We Are The World od Michaela Jacksona, či Only Time, kterou zpívá v originále zpěvačka Enya. Cestou domů autobusem nechyběl ani přídavek již legendární skladby „Zafúkané“.

Děkujeme za krásný koncert, který nebyl v letošním adventním čase tím posledním. Již příští týden bude sbor Gymnázia Ostrov hlavní hvězdou Vánočního koncertu v úterý 20. prosince v Oranžérii Václava Havla v Ostrově.

Všem zpěvákům a sbormistrům patří náš velký dík!!!

Petr Fiala