O pohár Královské mincovny potřinácté

Už tradičně v prosinci proběhla v jáchymovském muzeu dějepisná  soutěž  O pohár Královské mincovny. Naši studenti si opět vedli výborně! V kategorii do patnácti let zvítězili Jakub Miosga  a Vanessa Pavlíková, oba z kvarty B. V kategorii žáků středních škol obsadili kvintáni Radek Paseka a Le Manh Tuan druhé místo. Oběma týmům blahopřejeme!

Znalosti soutěžících jako obvykle  prověřil  „velmi lehký“ test, jehož součástí byla „lehká“ poznávačka   památek, osobností z regionu  a  předmětů z muzejních sbírek.  No, zkuste poznat na staré fotografii  ulici, kde dnes stojí  hotel Thermal,  nebo  identifikovat kovový předmět jako ohřívadlo do postele!
Letos navíc soutěžící vyrazili do expozice jáchymovského muzea  a  mezi exponáty vyhledávali  další  informace, které se týkaly historie města a hornictví, vše za vydatné pomoci odborníků z karlovarského muzea. Ti připravili regionální klání pro školy již potřinácté a jako vždy pro soutěžící vytvořili  příjemnou předvánoční atmosféru.
Mgr. Ivana Alfonsová