Gymnázium Ostrov
Z některých škol odcházejí nic netušící absolventi do nelítostného světa, přáli bychom si, aby z ostrovského gymnázia vycházeli nelítostní absolventi a absolventky do nic netušícího světa!

Česky English Deutsch

Den otevřených dveří již 14. ledna!

Foto
Zveme všechny zájemce o studium, současné i bývalé studenty gymnázia, rodiče studentů a širokou veřejnost na Den otevřených dveří, který proběhne v sobotu 14. ledna od 9.00 do 13.00.
Budete si moci prohlédnout učebny, jejich vybavení, vyzkoušet si nejrůznější přístroje a učební pomůcky a naši pedagogové vás rádi seznámí s výukou na gymnáziu. Informace o přijímacím řízení se dozvíte ve sborovně školy na pavilonu B v 10.00, 11.00 a ve 12.00.
Pro školní rok 2017/2018 otevíráme 2 třídy osmiletého studia a 1 třídu čtyřletého studia. Všichni uchazeči absolvují jednotné testy z českého jazyka a literatury a matematiky. Stejně jako v loňském roce nabízíme pro žáky základních škol, kteří podají přihlášku na naši školu, přípravné kurzy na tyto zkoušky. Jejich obsahem bude řešení testů společnosti CERMAT a jejich následný rozbor pod vedením pedagogů gymnázia. Kurzy jsou zdarma. Bližší podrobnosti o organizaci těchto kurzů i přijímacích zkoušek najdete na webových stránkách školy v části Přijímací řízení.
Zároveň vás zveme na prezentaci 3D laboratoře, která byla vybudována v rámci projektu Podpora přírodovědného a technického vzdělávání v  Karlovarském kraji. Seznámíte se s moderními výukovými technologiemi, které žákům umožňují zkoumání přírodních zákonitostí zcela novým a pro ně atraktivním způsobem.

Mgr. Jiří Fresser Zpět

Gymnázium Ostrov