Krajské kolo olympiády v anglickém jazyce

Jako každoročně, i letos jsme měli silné zastoupení v krajském kole olympiády v anglickém jazyce. Reprezentovalo nás 5 studentů - jeden v kategorii tercie a kvarty, dva v kategorii středních škol a dva v kategorii studentů středních škol, kteří mají nebo měli kontakt s anglicky mluvícím prostředím.
       Jistě Vás zajímají především výsledky, takže zde jsou: Martin Le z kvarty A obsadil první místo a bude nás reprezentovat v ústředním kole. K tomuto skvělému umístění mu samozřejmě gratulujeme! V kategorii středních škol obsadil Tomáš Karoch, náš letitý reprezentant, 5. místo a my mu tímto děkujeme za celá prosoutěžená léta, kdy naši školu výtečně reprezentoval, neboť letos to bylo již naposledy. Egor Dorokhov skončil hned za Tomášem na 6. místě. V kategorii III.C jsme brali stříbro (Peter Liška se sexty) a bronz (Jana Fišerová ze septimy). Oba studenti porotu velmi zaujali a rozhodování v této kategorii, kdy všichni mluví na úrovni rodilých mluvčích, bylo skutečným oříškem.
        Tešíme se na další školní rok, kdy budou studenti Gymnázia Ostrov sbírat vavříny na této prestižní soutěži, a pro letošek nezbývá než poděkovat.

Za předmětovou komisi anglického jazyka
Mgr. Vendula Mokruschová