Gymnázium Ostrov
Z některých škol odcházejí nic netušící absolventi do nelítostného světa, přáli bychom si, aby z ostrovského gymnázia vycházeli nelítostní absolventi a absolventky do nic netušícího světa!

Česky English Deutsch

Ostwestjugendakademie Bad Kissingen - 1. den

Foto

V neděli ráno jsme se vydali vlakem na dalekou cestu do Bad Kissingenu. V Marktredwitzu se k nám nejdříve přidali žáci z německého partnerského gymnázia ve Wunsiedlu a cesta mohla pokračovat. Když jsme přijeli do Bad Kissingenu, začalo z nenadání pršet, a i přesto jsme doufali, že se počasí nakloní na naší stranu, čekali jsme marně, a tak nám nezbylo nic jiného než se vydat na dalekou dobrodružnou cestu do Heiligenhof v Bad Kissingenu, kde jsme měli strávit následují dny plné německé konverzace a objevování minulosti.

Po vyšlápnutí posledního kopce, ubytování se a následném usušení se, jsme mohli začít s programem, který pro nás přednášející (Laura Henke a Ulrich Rümenapp) připravili. Nejdříve jsme se s německými studenty seznámili za pomoci pár seznamovacích her a následně nám představili, jak tento týden bude probíhat, přičemž neopomenuli ani pravidla domu a celkový cíl tohoto semináře. Celý den byl zakončen sblížením se žáků při hře volejbalu a společnou konverzací.

 

Klára Míková V7.B

 Zpět

Gymnázium Ostrov