Ostwestjugendakademie Bad Kissingen - 2. den

Druhý den začal velmi důležitou událostí a to snídaní, při níž nechyběla schwarzwaldská šunka, po které se jen zaprášilo. Poté, co jsme se všichni sešli v seminární místnosti, skupina našich studentů vytvořila prezentaci o všem, co vědí o své sousední zemi, jejích obyvatelích, kultuře i zvycích. To stejné musela vytvořit i německá část studentů a následně prodiskutovat. Pan Rümenapp nám po skončení diskuse  rozdal obrázky s historickými událostmi 19. až 21. století, které jsme měli ostatním účastníkům vysvětlit. Při této aktivitě se ukázaly naše tajné a skryté znalosti, které do nás roky zapracovávali naši milí profesoři, i když musíme přiznat, že jsme museli přizvat na pomoc i strýčka Googla. Po osvěžující kaffepause jsme se opět dali do práce a tentokrát jsme vytvářeli plakáty o německých menšinách v Evropě například v Jižním Tyrolsku, v povodí Volhy a na Balkáně. Před večeří jsme shlédli český komiksově animovaný film Alois Nebel. Kterému jsme, mohu-li říct za všechny, moc nerozuměli. Večer jsme pak všichni dohromady hráli hru Macháček, při které se všichni nasmáli.

Kláa Míková V7.B