My děti ze stanice ZOO

V úterý 2. května 2017 třídy 2. A, 3. A, V6. A a V6. B zhlédly divadelní představení

„MY DĚTI ZE STANICE ZOO“.

www.cinoherak.cz/repertoar/my-deti-ze-stanice-zoo/

Činoherák Ústí nad Labem předvedl výbornou dramatizaci knižního bestselleru z roku 1978 o životě patnáctileté Christiany F., která ve 12 letech zkusila poprvé hašiš, později LSD a nakonec i heroin. Život s drogou vyžadoval neustálý přísun peněz, a tak nakonec došlo ke krádežím, prostituci, životu na ulici… Herci se snažili divákům přiblížit, jak temnou past mohou drogy nachystat a jak přesvědčení „mám to pod kontrolou“ vůbec nefunguje. Děkujeme za memento i úžasný umělecký zážitek.

Kniha My děti ze stanice ZOO je součástí kánonu literárních textů, ze kterých si mohou studenti vybírat k maturitě z ČJ.

MK