Gymnázium Ostrov
Z některých škol odcházejí nic netušící absolventi do nelítostného světa, přáli bychom si, aby z ostrovského gymnázia vycházeli nelítostní absolventi a absolventky do nic netušícího světa!

Česky English Deutsch

Přišly jsme, napekly jsme, snědly jsme

Foto

 V rámci oborových dnů se sešly studentky na tzv English Baking (Anglické pečení) a zkusily si upéct a připravit muffiny na 4 způsoby - banánové, levandulové, malinové a borůvkové. Dále jsme se pustily do tradičních britských "sconnes", které se velmi hodí k čaji o páté a po vzoru Wildovy hry Jak je důležité míti Filipa, jsme připravily vyhlášené okurkové sandwiche pro Lady Bracknell. Kůrky jsme samozřejmě okrájely!

 
Pečení proběhlo díky velkorysosti ředitele ZŠ Májová, pana Mgr. Rudolfa Radoně, který nám poskytl prostory a kromě vzorků z naší pečivárenské dílny mu hlavně patří náš dík.
 
Ačkoli nám počasí nepřálo a my tak nemohly uspořádat plánovaný picnic, na chuti to nic nezměnilo. Vše se snědlo ve výrobně a na Vás zbývají jen recepty.
 
Přejeme příjemné a vypečené léto.
 
Jana Kitzbergerová a Věra Hechtová
 
 
Cucumber sandwiches:
https://www.goodfoodstories.com/eating-my-words-oscar-wildes-cucumber-sandwiches/
 
Sconnes:
https://www.bbcgoodfood.com/recipes/4622/classic-scones-with-jam-and-clotted-cream
 
Banana Muffins:
2 cups of flour
2/3 cup of sugar
1 vanilla sugar
1 baking powder
pinch of salt
 
2 eggs
1/2 cup of oil
1 yoghurt
2 mixed bananas
cocoa powder (optional)
 
Pre-heat the oven to 170°C.
 
Mix all the dry ingredients and add the rest apart from the cocoa powder. Mix until smooth. Divide the dough into halves and add cocoa powder to one of them to get the two-colour effect. 
 
Prepare muffin cups and fill them in with the dough.
 
Bake 25 mins.


Zpět

Gymnázium Ostrov