Úspěchy studentů gymnázia v biologických soutěžích

Zástupci z řad studentů v letošním roce opět zazářili v soutěžích s biologickou tématikou. V první soutěži - Ekologické olympiádě - vybojovala Adéla Brucknerová (V7.A), Radka Janků (V7.A) a Amálie Anna Jopková  (V6.B) postup do celostátního kola ve Vrchlabí, kde děvčata s týmovou obměnou (Adéla Brucknerová, Amálka Jopková a Adéla Přádová z V5.A) vybojovala krásné 12. místo.

Druhou soutěž pod názvem YPEF (Young People in European Forest - lesnické zaměření) absolvovaly 2 týmy studentů. Studenti V3.A - Barbora Pauchová, Kristián Šťastný a Šimon Štýbnar vybojovali 3. místo v regionálním kole a dívčí tým ve složení Adéla Brucknerová, Radka Janků (obě V7.A) a Jana Picurová (V8.A) převálcoval i týmy z lesnických škol a z regionálního kola postoupil do celostátního kola z 1. místa. Celostátní kolo konané v Kostelci nad Černými lesy děvčata zvládla s přehledem a přivezla krásné 4. místo.