Aktuální nabídka kroužků a nadstandardních aktivit ve školním roce 2008/ 2009

V novém školním roce nabízí svým studentů Gymnázium Ostrov tyto možnosti :

• ANGLICKÝ JAZYK pro studenty 1. A

(vede Mgr. Dagmar Žerebjatjevová)

Bude probíhat podle zájmu studentů. Čas i místnost podle domluvy

Nabízíme žákům prvního ročníku čtyřletého studia jako vstupní kurz, kde zopakují a procvičí základní vědomosti a dovednosti z oblasti gramatiky

i komunikace. Jde nám o to, aby žáci, kteří na základní škole nezískali dobré základy, měli možnost tyto nedostatky co nejdříve odstranit.

Kurz je bezplatný!

• PŘÍPRAVA NA CAMBRIDGESKÉ TESTY

Kroužek je zaměřený na přípravu ke dvěma druhům mezinárodně uznávaných zkoušek :

1.Cambridge PET TEST – 1 hodina týdně (přesný termín bude určen

po vzájemné dohodě), vyučuje Mgr. D. Žerebjatjevová

2.First Certificate – 2 hodiny týdně (přesný termín bude určen

po vzájemné dohodě), vyučuje Mgr.et Bc. J. Kitzbergerová

Tyto testy jsou náročnější a jsou určeny již pokročilým studentům.

• ANGLICKÝ KLUB

(vede Radim Targosz)

Probíhá jednou týdně od 14.00 do 15.30 . Den podle domluvy

Anglický klub lze představit jednou větou – zábava, interakce, dobré jídlo, cestování, poznávání cizích kultur, multimediální CD, literární večery, zajímavé a známé osobnosti, práce s technikou, volání do ciziny přes internet a ještě mnoho, mnoho dalšího. Jedinou podmínkou je, aby tito lidé už anglicky částečně uměli.

• PŘÍPRAVA NA TESTY ECDL

(vede Mgr. Miroslava Vaicová)

Probíhá v rámci semináře z IVT – seminář je již obsazen !!!

Absolventi testu získají celoevropsky uznávaný certifikát na práci s výpočetní technikou (tzv. evropský řidičák na počítač).

• PĚVECKÝ SBOR – v učebně HV na pavilonu P2

(vede Mgr. Libor Velička)

Koná se každý pátek od 14.00 do 15.30

Přivítáme kohokoliv, kdo rád zpívá a je schopen se udržet se ve svém hlasu. Pěvecký sbor má již dlouholetou tradici a vystupuje pravidelně v Ostrově, na Karlovarsku i jinde v ČR. Koncertuje i v zahraničí.

• KROUŽEK KERAMIKY – v učebně VV1 na pavilonu P2

(vede Milena Pincová)

Probíhá každý pátek od 14.00 do 17.00

Nabízí zájemcům bez věkového omezení tvořivou výtvarnou činnost, jejíž konkrétní výsledky lze ihned vidět.

• KOPANÁ - v hale u gymnázia

z kapacitních důvodů jen v 1. pololetí

(vede Mgr. Radim Vrba)

Probíhá každý pátek od 14.00 do 15.00 pro žáky gymnázia bez omezení

Nabízí pestré sportovní vyžití (pohyb, trénink, turnaje) a zdokonalování technických dovedností v tomto sportu

• FLORBAL – v hale u gymnázia

z kapacitních důvodů jen ve 2. pololetí

(vede Mgr. Jan Nováček)

Probíhá každý pátek od 14.00 do 15.00 pro žáky gymnázia bez omezení

• ODBÍJENÁ – v tělocvičně gymnázia

celý rok

(vede Mgr. Jaroslav Chromec)

Každou středu od 14.00 do 16.30 pro hochy i dívky VG

Nabízí rovněž pestré sportovní vyžití (pohyb, trénink, turnaje) a zdokonalování technických dovedností v tomto sportu

• STOLNÍ TENIS – v tělocvičně gymnázia

celý rok

(vede Mgr. Ivan Šupík a Mgr. Jiří Fresser)

Každou středu od 15.10 do 16.40 pro žáky gymnázia bez omezení

• STUDIJNÍ POBYTY

(předmětová komise NJ a AJ)

Výměnné studijní pobyty mají na gymnáziu dlouholetou tradici. Počítáme i v letošním roce se zájmem studentů. Veškeré informace o

možnostech studijních pobytů mohou sdělit vedoucí předmětových komisí NJ a AJ : Mgr. Veronika Lanová a Mgr. Dagmar Žerebjatjevová.