Robotický workshop

V rámci 49. ročníku Festivalu Oty Hofmana se v prostorách Domu kultury Ostrov konal robotický workshop. V úterý se workshopu účastnila skupina žáků z kvinty A, ve středu pak skupina žáků ze sekundy B. Během workshopu jsme se seznámili s tím, jak probíhá robotická soutěž FIRST Robotics Competetion, kterou nám přivezli představit žáci Gymnázia PORG se svým učitelem. Vyzkoušeli jsme si ovládání robota a především to, jaké to je si robota postavit sami.

Děkujeme organizátorům festivalu a především panu RNDr. Jakubu Haláčkovi a jeho žákům z Gymnázia PORG, kteří nám robota přivezli, vše ochotně ukázali a provázeli nás celým dopolednem. Z přiložených fotek je zřejmé, že jsme si to opravdu užili.

Mgr. Miroslava Vaicová