Dobrý den!

Skupina našich studentů se v rámci festivalu Oty Hofmana zúčastnila workshopu

o výrobě filmu.  Setkání proběhlo pod vedením pana režiséra Ondřeje Kepky. Kdysi představitel Honzíka z pohádkového seriálu o Arabele se dnes věnuje televizní a filmové režii, kterou vystudoval v devadesátých letech na pražské FAMU. Účastníci semináře měli možnost seznámit se se základními  pojmy filmové tvorby. Pan režisér osvětlil jednotlivé druhy záběrů, způsoby práce se světlem, expozicí a také s herci.  Další debata se zaměřila na současnou televizní tvorbu určenou pro mladé a část byla věnována vlastní tvorbě studentů. Ti mohli nahlédnout do učiva prvních semestrů studia režie na FAMU.

Setkání s režisérem Kepkou bylo velmi zajímavé a pro všechny účastníky přínosné.

Esther Hyhlíková a Daniel Bleha