Kombitag – setkání s partnerským gymnáziem z Wunsiedlu

V pondělí 23. října se v Karlových Varech uskutečnilo tradiční setkání s naší německou partnerskou školou Luisenburg Gymnasium Wunsiedel. Němečtí žáci 9. třídy přijeli se svým vyučujícím panem Helmuthem Stäudlem na nové vlakové nádraží v Karlových Varech, poté jsme se společně vypravili do lázeňského centra, kde se ve smíšených skupinách plnily různé úkoly. Musely se zodpovědět jednoduché otázky, např. kolik pater má hotel Thermal, nebo jaké číslo má Hadí pramen apod. Otázky byly pokládány dvojjazyčně, a tak museli Češi využít svých znalostí němčiny a Němci pochytit některá česká slovíčka. Po krátké procházce okolo pravoslavného kostela na třídu T. G. Masaryka následoval rozchod. Němečtí kamarádi poznali mimo památek i oblíbené restaurace či obchody. Na závěr jsme se vydali zpět na vlakové nádraží a rozloučili se.

Těšíme se na další setkání!

Mgr. Petr Fiala