Bobřík informatiky

Tak jako v loňském roce, tak i letos se žáci naší školy účastnili soutěže Bobřík informatiky. Soutěž probíhala v kategoriích Benjamín (studenti prim a sekund), Kadet (tercie a kvarta), Junior (1. a 2. ročník vyššího gymnázia) a Senior (3. a 4. ročník vyššího gymnázia). V kategorii Benjamín si soutěž vyzkoušeli žáci přímo na hodinách informatiky, v ostatních kategoriích soutěž probíhala pro zájemce. V soutěži bylo možné získat celkem 240 bodů, úspěšným řešitelem se stal každý účastník, který získal alespoň 150 bodů.

V kategorii Benjamín dosáhli žáci velmi pěkných výsledků. Nejlepších výsledků (více než 200 bodů získali tito žáci)
Přijmení a jméno
Čermák Mikoláš
Michálek Jan
V2.B
Gersdorfová Eliška
V2.A
Besperátová Tereza
V2.A
Rjaško Matěj
V1.B
Čerepeš Daniel
Kučerová Tereza
V2.B
Myslík Vojtěch
V1.A

V kategorii Kadet se účastnili pouze 2 žákyně, ale dosáhly velmi pěkných výsledků.
Příjmení a jméno
  Křimská Julie
V3.B
  Baichabaeva Dariia
V3.B

V kategorii Junior se účastnili pouze dva žáci, ani jeden z nich se nestal úspěšným řešitelem
V kategorii Senior se účastnilo13 žáků. V této kategorii má soutěž ještě další postupová kola. Ústřední kolo soutěže se bude konat 1. února 2018. Do tohoto kola postupuje letos 6 žáků. David Gerner, Vojěch Sekera a Martina Draguščincová se v základním kole umístili mezi 5% nejepších řešitelů v celé ČR.
Příjmení a jméno
  Gerner David
  Sekera Vojtěch
V8. A
  Dragušincová Martina
  Bolek David
  Podrábský Michal
V8.A
  Machek Jakub
V7.A

Všem žákům děkujeme za účast v soutěži, postupujícím do ústředního kola držíme palce.
Mgr. Miroslava Vaicová