Vítězství v okresním kole dějepisné olympiády

"První republika aneb Československo v letech 1918 - 1938"
je očekávané téma letošního ( již 47. ) ročníku dějepisné olympiády pro žáky 8. a 9. tříd, resp. tercií a kvart osmiletých gymnázií.
Školní kolo dějepisné olympiády, konané dne 22.11.2017, rozhodlo o třech postupujících do kola okresního. To proběhlo tradičně v Karlových Varech v Domě dětí 16.ledna 2018.
V konkurenci 23 soutěžících se naši zástupci velmi úspěšně poprali s náročnými otázkami a skvěle reprezentovali naše gymnázium. Kristián Šťastný z kvarty A získal
s přehledem 1.místo, do krajského kola ho z místa třetího doprovodí Marta Šafářová
z tercie A. Jan Prokop z kvarty A obsadil velmi pěkné sedmé místo.
Věříme, že dvojnásobné zastoupení v krajském kole přinese další skvělé výsledky!

Za PK dějepisu
Mgr.Eva Jílková