Z některých škol odcházejí nic netušící absolventi do nelítostného světa, přáli bychom si, aby z ostrovského gymnázia vycházeli nelítostní absolventi a absolventky do nic netušícího světa!

Česky English Deutsch

Kompletní přehled největších úspěchů našich studentů ve školním roce 2007/2008

Úspěchy našich studentů :

ČESKÝ JAZYK

Jan Železný (3.A) se zúčastnil 4. dubna slavnostního udílení cen B. Müllerové v Brně, kde převzal cenu za svou literární práci na téma „Zápas o svobodu slovať. Blahopřejeme !

Václav Brodec (septima A) zvítězil v okresním kole olympiády v Českém jazyce. Postoupil do krajského kola - stejně jako Olga Tomanová (sexta A) a Markéta Krucká (kvarta B), které ve svých kategoriích obsadily 3. místa. V kraji byl

V. Brodec na 3. místě, O. Tomanová na 4. místě.

Jakub Krejča (sexta A) letos křtil vlastní knihu.

ZÁKLADY SPOLEČENSKÝCH VĚD

Delegace našich studentů na Pražském modelu OSN patří k tradičním účastníkům. Z dosavadních 12 ročníků jsme měli své zastoupení již pojedenácté – tentokrát v roli Indonésie. Při této příležitosti přijal naše studenty dokonce i ambasador! Jejich vystoupení na fiktivním jednání OSN bylo hodnoceno jako brilantní, na úrovni budoucích diplomatů!

V roli indonésské delegace se jmenovitě představili Nguyen Minh Huong (oktáva A), K. Benešová (4.A), B. Pěkná a E. Valterová (sexta A), J. Železný (3.A), J. Teplý (3.B) a A. Reich (2.A).

MATEMATIKA

V okresním kole soutěže vyhráli naši žáci co se dalo :

V kategorii Z6 obsadili prvních 5 míst ! Vítězkou se stala Eva Pincová z primy B

V kategorii Z7 jsme získali první 4 místa – vyhrála Soňa Ondrušová ze sekundy B. V kategorii Z8 zvítězil Ondřej Musil z tercie B

Vítězem kategorie Z9 se stal Matěj Lébl z kvarty A. V krajském kole získal Matěj vynikající 2. místo! Všem úspěšným matematikům blahopřejeme !

FYZIKA

Jakub Kvapil z kvarty B byl na 1. místě fyzikální olympiády a nominoval se tím do krajského kola. Tomáš Martinek (V 6.A) obsadil 2. místo v krajském kole FO kategorie C (2. ročník). Jan Hynek (V 7.A) se umístil na 3. místě v krajském kole FO kategorie B (3. ročník).

CHEMIE

Účast našich studentů v celorepublikovém kole chemické olympiády je téměř standardem. Letos nás reprezentovala Veronika Fořtová ze 4.A. V silné konkurenci skončila na 30. místě. V krajském kole Veronika zvítězila !

V kategorii B obsadili v krajském kole první dvě místa Lukáš Vrzal (3.A) a Jan Hynek (septima A). Krajským kolem soutěž končí. V kategorii C obsadil Pavel Hozák (sexta A) v kraji 2. místo, v kategorii A byl Jiří Bubal (4.A) na 3. místě.

ZEMĚPIS

Z okresu se jako vítěz kvalifikoval Jan Hynek (septima A) v kategorii SŠ,

po dalším vítězství v krajském kole se dostal do celostátního kola, v němž obsadil vynikající 7. místo.

V kategorii C postoupil Čeněk Maléř (tercie B) do krajského kola, v němž byl čtvrtý. Petra Jílková (kvinta A) postoupila do celostátního kola soutěže Eurorebus. Její sestra Petra Jílková (oktáva A) obsadila 3. místo v okresním kole zeměpisné olympiády.

DĚJEPIS

V celostátní soutěži gymnázií získalo naše družstvo ve složení Martina Jílková (oktáva A), Klára Janischová (4.A) a Kateřina Šárová (3.A) výborné 9. místo z 63 soutěžících družstev.

Tradičně i letos zvítězily naše dvojice v obou kategoriích soutěže O pohár Královské mincovny. V kategorii do 15 let to byli Kateřina Dlouhá a Anna Hoffmannová (kvarta B), nad 15 let Petra Jílková a Vít Hynek (kvinta A).

V dějepisné olympiádě uspěla Petra Dlouhá (kvarta B), který vyhrála okresní kolo.

BIOLOGIE

Jan Martinek (sexta A) získal výborné 2. místo v krajském kole biologické olympiády kategorie B ! Soutěž krajským kolem končí. Jan se také zúčastnil mezinárodní soutěže v přírodních vědách na Kypru, kde jako člen českého družstva získal stříbrnou medaili.

Petra Dlouhá (sekunda A) po vítězství v okresním kole biologické olympiády získala 7. místo v kraji.

INFORMATIKA A VÝPOČETNÍ TECHNIKA

Filip Mikschik a Jakub Adrle (oba oktáva A) uspěli v krajském kole soutěže Wordprocessing. Jakub skončil na 3. místě, Filip jako vítěz postoupil do celorepublikového kola, v němž skončil na skvělém 4. místě.

NĚMECKÝ JAZYK

Až do krajského kola olympiády v německém jazyce postoupili David Nguyen Tien z tercie A a Kateřina Schroeterová z kvarty B. Zde skončil David na 3. místě, Kateřina na 5. místě. Gratulujeme !!!

SPORT

Družstvo dívek nižšího gymnázia získalo Pohár rozhlasu i Pohár starosty města Ostrov. Zvítězilo také v atletické soutěži Minitretra. Jejich spolužačky z vyššího gymnázia byly na 3. místě v atletické soutěži o Pohár primátora Karlovarského kraje a na 2. místě okresního kola soutěže horských kol.

Hoši nižšího gymnázia byli po vítězství v městském kole druzí v okrese v turnaji v odbíjené a v krajském kole téže soutěže čtvrtí.

Nejplatnějšími jednotlivci byli : K. Starková a A. Zekuciová (prima A), D. Zapletal (kvarta A), M. Vrba aj. Sachl (kvarta B), z nižšího gymnázia.

E. Schützeová, V. Lehutová, L. Bachura a L. Novotný (všichni 3.B) z vyššího gymnázia.

Pořadatelství

Gymnázium Ostrov se může pochlubit nejen úspěchy studentů, ale také pořadatelstvím - a to hned v několika předmětech.

Mgr. Alexandra Šusterová je hlavním organizátorem matematické soutěže Pythagoriáda a matematické olympiády na okresní úrovni. Ing. Miloš Krejčí je hlavním garantem chemické olympiády pro kategorie základních škol a osmiletých gymnázií i kategorie středoškolské pro celý Karlovarský kraj. Biologickou olympiádu pro tyto kategorie v rámci okresu zabezpečuje jako hlavní garant RNDr. Kateřina Ledvinová.

Za okresní i krajské kolo olympiády v německém jazyce v kategoriích základních škol a osmiletých gymnázií zodpovídá Mgr. Veronika Lanová. Podobně je tomu také v olympiádě v anglickém jazyce, kde je hlavním garantem Mgr. Dagmar Žerebjatjevová, ovšem v kategorii středních škol. Okresní kola některých sportovních soutěží (florbal, sálová kopaná) se odehrála také na Gymnáziu Ostrov. Jejich organizátory byli Mgr. Radim Vrba a Mgr. Jaroslav Chromec.

Velmi si vážíme této náročné práce našich profesorů, za níž jim patří poděkování. Jde o práci navíc, které věnují spoustu svého času.