Slavnostní položení základního kamene nového koridoru a šaten

Slavnostní položení základní kamene nového koridoru a šaten Gymnázia Ostrov proběhlo 11. června 2018 za přítomnosti představitelů Karlovarského kraje v čele s náměstkem hejtmanky Daliborem Blažkem a členem Rady Karlovarského kraje Janem Burešem, starosty Ostrova Josefa Železného, ředitele gymnázia Jaroslava Šafránka a zástupců firmy Mudicon s.r.o., která stavbu realizuje.

Nový hlavní vstup pro studenty je navržen západně od vstupu do pavilonu A, přímo do vstupní haly navazující na koridor. V šatnách budou umístěny uzamykatelné skříňky pro 600 studentů. Propojení jednotlivých pavilonů bude bezbariérové, což usnadní pohyb zejména imobilním studentům či učitelům.

Mezníkem v životě školy je zahájení stavby nového koridoru především pro ředitele školy Jaroslava Šafránka: „Neuvěřitelné se stává skutkem, po prázdninách budeme mít krásný koridor a důstojné šatny. Naše poděkování tak patří všem, kteří k tomu jakoukoliv měrou přispěli. V poslední fázi to byly především dva krajské odbory - školství a investiční.“

„Starý koridor žáci i učitelé a další zaměstnanci školy využívali od 60. let minulého století, kdy bylo ostrovské gymnázium naposledy přestěhováno do zbrusu nového školního areálu. Během postupujících let koridor chátral a bez pořádného oblečení tudy byl problém v zimě projít. Nyní se budou moci učitelé i žáci těšit, že v prvních měsících školního roku začne sloužit koridor nový, k dispozici budou mít také uzamykatelné skříňky jako náhradu za původní drátěné kóje. Kraj na tuto akci vynaloží 23, 3 milionu s DPH,“ upřesnil náměstek hejtmanky Dalibor Blažek.

S dokončením stavby se počítá nejpozději do 15. října 2018.

Podívejte se na web Mudicon (realizátor stavby). Tam naleznete, o této stavbě, různé doprovodné materiály - ať už například záběry z dronu, nebo časosběrné video z průběhu stavby" Zde: https://www.mudicon.cz/skola-vystavba-satny-rekonstrukce-koridoru/.

Mgr. Jiří Fresser