V Berlíně to žije!

Berlín je multikulturní město, ve kterém to prostě a jednoduše žije!
Jeho atmosféru jsme mohli nasát po dva dny na přelomu května a června. Obdivovali jsme fenomenální a různorodou moderní architekturu, navštívili Památník holocaustu, expozici o výrobě čokolády Rittersport a tak trochu zvláštní Currywurstmuseum ( kde samozřejmě „nikdo“ nebojoval s obřími maketami hranolek…) Prošli jsme se známou ulicí „Unter den Linden“ a nechybělo ani tradiční foto u Braniborské brány a Checkpoint Charlie.
Ubytováni jsme byli v hostelu nedaleko od berlínské Tiergarten - poblíž místa, kde se odehrává děj knihy „My děti ze stanice ZOO“.
Druhý den pokračoval obhlídkou torza Gedächtniskirche s moderní mi dostavbami  (Berlíňany přezdívanými Pudřenka a Rtěnka), procházkou po třídě Kurfürstendamm a návštěvou zajímavého interaktivního muzea Story of Berlin. Vyjeli jsme rychlovýtahem na Fernsehturm v bývalé východní části Berlína a snažili se z výšky najít známé objekty hlavního města. Poslední zastávka byla u zbytků berlínské zdi s působivými výtvarnými díly a sděleními, tzv. East Side Gallery.
Přes velké horko, kvůli kterému řada z nás utratila kapesné za značkový rozprašovač vody s melounovou příchutí J, jsme si výlet užili jak se patří a budeme na něj dlouho vzpomínat.

Lenka Sládková za „výletníky“ z VG

Mgr. Eva Jílková, Mgr. Petr Fiala