Exkurze do Plzně

Jednoho úterního rána 21. října se studenti V6.B a V7. A sešli u bočního vchodu našeho gymnázia a netrpělivě vyhlíželi příjezd zpožděného autobusu. Po zdlouhavém čekání jsme konečně mohli vyrazit vstříc Plzni. Cesta utíkala a brzy jsme se dočkali vytoužené návštěvy Plzeňského pivovaru. Během prohlídky celého areálu jsme byli seznámeni s historií a výrobou světoznámého piva. I přes všechny naše marné prosby bylo dovoleno ochutnat lahodný mok přímo ze sudu v plzeňském sklepení jen těm plnoletým.

Dále jsme měli možnost shlédnout velkolepou katedrálu sv. Bartoloměje, o níž jsme se dozvěděli spoustu zajímavostí díky ochotě naší průvodkyně. Poté jsme se mohli vydat každý svojí cestou během našeho volného času. Když jsme se všichni konečně sešli, společně jsme vyrazili do divadla J.K.Tyla na divadelní představení Naši furianti. Herecké výkony byly velmi povedené a mnohé z nás hra nadchla. Domů jsme se dostali až v pozdních večerních hodinách.

Za třídu V7.A Martina Holčáková a Kateřina Rybářová