Nový pavilon s koridorem a šatnami byl slavnostně otevřen

Foto
V pondělí 5. listopadu proběhla dlouho očekáváná událost. Nový pavilon s koridorem a šatnami, jehož výstavba probíhala od května, byl uveden do provozu.
Na slavnostní otevření byly pozvány významné osobnosti Karlovarského kraje v čele s hejtmankou  Janou Mračkovou Vildumetzovou, představitelé města Ostrov, zástupci projekční kanceláře, která stavbu navrhla, představitelé stavební firmy Mudicon, která stavbu realizovala, představitelé Školské rady gymnázia, zástupci Rady rodičů, pedagogové a žáci školy.
Ředitel školy Jaroslav Šafránek ve své úvodním projevu připomněl celou anabázi, která vedla k výstavbě nového pavilonu a vyzdvihl především úsilí Karlovarského kraje a paní hejtmanky, jejíž pomoc při realizaci celého projektu byl naprosto zásadní. Poté paní hejtmance předal tradiční školní cenu, gymnaziálního Oskara. Oskara rovněž obdrželi i projektanti a realizátor stavby.
Za zpěvu písně Zafúkané, kterou pod vedením sbormistra Libora Veličky zazpíval pěvecký sbor gymnázia, si v krátkém dokumentu zúčastnění připomněli starý koridor a všechny jeho bolístky a neduhy.
Poté již následovalo slavnostní přestřižení pásky, které pěvecký sbor doprovodil písní Gaudeamus, a prohlídka koridoru a pavilonu s šesti sty šatními skříňkami. Součásti projektu bylo také elektronické zabezpečení školy, kdy žáci a zaměstnanci budou pro vstup používat čipové karty a vstupy do školy budou monitorovány kamerovým systémem.
Celá stavba v hodnotě bezmála 25 milionů Kč je největší investiční akcí Karlovarského kraje v roce 2018.

Jiří Fresser