Workshop v galerii SUPERMARKET WC v Karlových Varech

jsme si domluvili se studenty kvinty a prvního ročníku v rámci výtvarné výchovy, i když téma tentokrát přesahovalo do nedávné historie našeho regionu. Galerie totiž vystavuje dokumentaci, jak vznikala kniha jednoho ze zdejších obyvatel, pana Zdeňka Laštůvky. Jeho deníky ze srpna 1968 posloužily jeho vnučce k sestavení zajímavého dokumentu o této době.
Studenti se v galerii setkali s pracovníkem muzea a poslechli si poutavou přednášku o dějinách po druhé světové válce, zejména na Karlovarsku, vyzkoušeli psaní na starém psacím stroji, poznali funkci kopíráku a propisotu.
Závěrečná tvorba hesel a jejich grafické zpracování je doložena na zdi galerie. Můžete navštívit do konce listopadu.

Mgr. Jana Matoušková