O pohár Královské mincovny popatnácté

Už tradičně v prosinci proběhlo v jáchymovském muzeu dějepisné klání O pohár Královské mincovny. Letos byla první část soutěže zaměřena na „osmičky“ v českých dějinách. V druhé části  soutěžící  hledali ve stálé expozici  odpovědi na otázky z regionálních dějin. Tradiční součástí bylo poznávání památek a událostí   podle dobových fotografií a nově bylo zařazeno určování osobností  z dějin českého státu podle postupně rozkrývaných obrázků.
V kategorii základních škol a odpovídajícíh ročníků víceletých gymnázií získali třetí místo kvartáni Jakub KrejčíVojtěch  Schwarz a v kategorii žáků středních škol  kvintáni Kristián ŠťastnýTereza Kamarýtová  obsadili druhé místo. Studentům blahopřejeme!
Příjemné předvánoční setkání  připravili odborníci z karlovarského muzea a uskutečnilo se již popatnácté.

Mgr. Ivana Alfonsová