Den otevřených dveří se vydařil

Den otevřených dveří, který proběhl na naší škole v sobotu 12. ledna, se opět setkal s velkým zájmem ze strany veřejnosti. V době od 9.00 do 13.00, kdy byla škola pro veřejnost otevřena, jsme přivítali bezmála 450 návštěvníků.
Pedagogové školy za výrazné pomoci svých žáků připravili pro návštěvníky zajímavé menu.
Kromě tradičních prezentací všech předmětů, které se na škole vyučují, to bylo například předvedení programovatelných minirobotů - ozobotů, fyzikální experimenty a měření, práce s mikroskopy, prodej triček s logem školy, výtvarná hra „Omalovánky“ nebo 3D projekce ve 3D laboratoři. Návštěvníci si mohli projít nový koridor a pavilon s 600 šatními skříňkami a nahlédnout do zbrusu nové chemické laboratoře, která byla vybudována z prostředků IROP. Velmi zaujala také nevšední výstava výtvarných prací našich žáků, která byla instalovaná v prostoru starých klecových šaten.
Pro zájemce o přijímací řízení byla připravena informační přednáška a prezentace ve sborovně školy.
Všichni pedagogové školy a žáci, kteří sobotní dopoledne věnovali své škole, si zaslouží obrovský dík a uznání!
Mgr. Jiří Fresser