Gymnázium Ostrov
Z některých škol odcházejí nic netušící absolventi do nelítostného světa, přáli bychom si, aby z ostrovského gymnázia vycházeli nelítostní absolventi a absolventky do nic netušícího světa!

Česky English Deutsch

Kryšpín zmizel. A pak přišel horor!

Foto

Březen býval kdysi měsícem knihy, ale už pár let je nazýván měsícem čtenářů. Sekundy jej však mohou směle vydávat za měsíc kulturních zážitků.

Žáci nejprve zhlédli v Domě kultury Ostrov divadelní představení „Kryšpín zmizel“, které pro ně zahrál soubor HOP-HOP v režii Ondřeje Šulce (ZUŠ Ostrov),  a obdivovali herecké výkony svých spolužáků ze sekundy – Hedviky Chochelové, Báry Štěpánové, Aničky Machkové, Lothara Hemzáčka a Jirky Netrha. Příběh šikanovaného handicapovaného chlapce zasáhl všechny zúčastněné, ze svých pocitů se museli vymluvit a téma uzavřeli besedou o práci na představení  s herci na hodině literatury a pak osobním dopisem vybrané divadelní postavě.

O pár dnů později sekundáni zavítali do městské knihovny na autorské čtení z „Hororových povídek“ spisovatele Jana Opatřila, jehož mnozí  již znali z dětských knížek o kapříku Metlíkovi. Působivé aranžmá, které si spisovatel pro čtení vytvořil, stejně jako následující beseda o vzniku hororu, výběru námětu i volbě vhodných hlavních hrdinů přinesly mnohé inspirace, jak napsat knížku. A to si vlastně sekundáni v předvánočním čase už sami zkusili. Třeba se dočkáme pokračování jejich tvorby.

Mgr. Naďa Čechmanová

 

Fotografie poskytla Mgr. Jana Múčková, MK OstrovZpět

Gymnázium Ostrov