Gymnázium Ostrov
Z některých škol odcházejí nic netušící absolventi do nelítostného světa, přáli bychom si, aby z ostrovského gymnázia vycházeli nelítostní absolventi a absolventky do nic netušícího světa!

Česky English Deutsch

Naši dějepisáři opět první v krajském kole mezinárodní dějepisné soutěže družstev

Foto
Dne 27. března 2019 se v Sokolově konalo krajské kolo dějepisné soutěže gymnázií, ve kterém naši studenti Kateřina Fedorová (V4.A), Marta Šafářová (V4.A) a Kristián Šťastný (V5.A) díky svému talentu a nadstandartní píli (intenzivně se připravují ve svém volném čase) dosáhli 1. místa!
 
Tato soutěž se konala již po devětadvacáté. Je dvoukolová (krajské a mezinárodní kolo), přičemž krajské kolo je nominační. Mezinárodní se odehrává vždy na podzim v Chebu, pořádá je žijící legenda Mgr. Stulák z chebského gymnázia a každoročně se do něj z krajských kol probojuje téměř stovka gymnázií z České i Slovenské republiky.
 
Letošním tématem soutěže bylo období 1978 – 1992, mapující československé dějiny skrze nejhorší léta normalizace přes sametovou revoluci a návrat demokracie až po rozpad společného státu. Otázky byly neuvěřitelně náročné, zahrnovaly všechny oblasti politického, veřejného, kulturního i sportovního života v daném období. Na jejich tvorbě se podílely kapacity z řad historiků, jako např. prof. PhDr. Jan Rychlík, DrSc. nebo doc. Mgr. Jaroslav Šebek, Ph.D.
 
Našim reprezentantům gratulujeme a přejeme mnoho úspěchů na podzim v mezistátním utkání!
 
Jakub Hecht 

   Zpět

Gymnázium Ostrov