Gymnázium Ostrov
Z některých škol odcházejí nic netušící absolventi do nelítostného světa, přáli bychom si, aby z ostrovského gymnázia vycházeli nelítostní absolventi a absolventky do nic netušícího světa!

Česky English Deutsch

Pražský studentský summit 2019

Foto

 Ve dnech 20.-25. března 2019 proběhla v Praze závěrečná konference XXIV. ročníku Pražského studentského summitu. Tato konference byla vyvrcholením celého projektu, který probíhal již od září a studenti se před samotnou konferencí pravidelně setkávali na celkem pěti přípravných workshopech (VŠE Praha). Pražského studentského summitu (modelu OSN) se naše gymnázium účastní již od jeho třetího ročníku (1997), a proto jsme  i letos ve 22. ročníku vyslali početnou výpravu studentů!!

Za delegaci Somálska se účastnili  Jakub Machek, David Gerner a Le Manh Tuan, za delegaci Bulharska Lucka Herzogová, Kamila Maronková a Tomáš Lehečka a za delegaci Srbska Klára Tamchynová a Markéta Selešiová. Esther Hyhlíková zastupovala Kanadu v NATO.                     

Naši studenti byli i letos velmi úspěšní.  Všechny tři delegace obstály ve velmi silné konkurenci z celé ČR.

Bývalí absolventi GO Lukáš Tamchyna, Tadeáš Zíka a Pavel Raus dnes pracují v sekretariátu v AMO (Asociace pro mezinárodní otázky), který summit pořádá. Svých rolí se zhostili na výbornou.

Touto cestou bych rád poděkoval i městu Ostrov za dlouholetou podporu.

 

MK

 Zpět

Gymnázium Ostrov