Francouzštináři na Francouzském institutu v Praze

Francouzštináři z tercií a kvart poslední květnový den navštívili Francouzský institut v Praze. Jeli jsme hlavně zhlédnout francouzský film v originálním znění v místním artovém kině Kino 35. Film Les Heritiers (Dědicové) vypráví příběh podle skutečné události. Film nám přinesl pro nás zajímavý pohled do současné francouzské střední školy na předměstí Paříže. Dalším tématem filmu je rasismus a holokaust. Díky vstřícnosti Francouzského institutu promítání filmu pro nás bylo téměř privátní.

Prohlédli jsme si rovněž současnou výstavu Galerie 35 Oko na čase – výstava Samuela Mouchy a Ivety Kopicové. Samuel Moucha je rytec francouzsko-českého původu, aktuálně tvoří v jižních Čechách. Iveta Kopicová je fotografka působící především v oblasti komerční fotografie architektury a designu.

Ivana Šlemrová, učitelka FJ