Vlakem do minulosti aneb jak jsme „zamykali“ Chebský hrad

Poslední říjnový den jsme se s naší třídou 2.A, vydali na exkurzi do Chebu – na výpravu do minulosti dávné i nedávné, a hlavně také do bydliště jedné z nás.
Nejdříve jsme si prošli celý komplex Chebského hradu, který je v České republice opravdovým unikátem – bývalou císařskou falcí. Obdivovali jsme románskou a gotickou část hradní kaple, i sdružená románská okna v paláci. Z Černé věže jsme pak získali přehled o celém městě. Načerpali jsme ještě trochu posledního podzimního sluníčka a poté si v Retromuzeu připomněli dobu, kterou zažili už naši rodiče.
Exkurze byla zajímavá a po podzimních prázdninách to pro nás byl příjemný návrat do školy.
Bára Kabešová, 2.A                                                                                                            Mgr. E.Jílková, Mgr. A.Bělohoubková (foto)