Dějepisná soutěž gymnázií v Chebu

21. listopadu 2019 se konalo mezinárodní kolo legendární dějepisné soutěže gymnázií, kterého se zúčastnilo 75 gymnázií z celé České i Slovenské republiky. Letošní téma byly československé dějiny od roku 1978 do roku 1992. Náš tříčlenný tým tvořený studentkami Kateřinou Fedorovou, Martou Šafářovou (obě V5.A) a studentem Kristiánem Šťastným (V6.A) se úspěšně probojoval úskalími neuvěřitelně náročných úkolů, které pokrývaly všechny oblasti života v marasmu pozdní normalizace, slavné a euforické okamžiky sametové revoluce a první nelehká léta svobody až k rozdělení společného státu. Soutěžící z našeho gymnázia se umístili na 31. místě, byli tudíž nejlepší z Karlovarského i Plzeňského kraje.

Mgr. Jakub Hecht