Vánoční koncert 2019

Ve čtvrtek 12. prosince 2019 vystoupil pěvecký sbor Gymnázia Ostrov pod vedením Mgr. Libora Veličky na koncertu v Oranžerii Václava Havla Městské knihovny v Ostrově.  V krásné vánoční atmosféře zazněly skladby: More festi querimus - žákovská koleda z Jistebnického kancionálu, Kánon W.A. Mozarta, We Shall Overcome (P. Seeger), You´ve Got to Hide Your Love Away (J. Lennon), swingový kánon Doo Ba, česká lidová koleda My tři králové, středověká anglická koleda Gaudete gaudete, tradicionál La lu la lej, Hovada boží (Jablkoň), Hej, člověče boží (Nezmaři), česká lidová koleda Poslouchejte křesťané a skladba Jana Ledeckého Veselí o Vánocích.

Jako hosté vystoupili studenti pod vedením Alexandra „Saši“ Šťastného s písněmi Kávu si osladím a Bohemian Rhapsody.

Vystoupení našich studentů byl mimořádný umělecký zážitek.

Děkujeme za krásný koncert, který byl v letošním adventním čase poslední.

Přejeme všem krásné svátky a PF 2020.

Ivan Machek