Gymnázium Ostrov
Z některých škol odcházejí nic netušící absolventi do nelítostného světa, přáli bychom si, aby z ostrovského gymnázia vycházeli nelítostní absolventi a absolventky do nic netušícího světa!

Česky English Deutsch

Den otevřených dveří - sobota 11. ledna, 9:00 - 13:00

Foto
Zveme všechny zájemce o studium, současné i bývalé studenty gymnázia, rodiče studentů a širokou veřejnost na Den otevřených dveří, který proběhne v sobotu 11. ledna od 9:00 do 13:00.
Budete si moci prohlédnout učebny, jejich vybavení, vyzkoušet si nejrůznější přístroje a učební pomůcky a naši pedagogové vás rádi seznámí s výukou na gymnáziu. Součástí programu bude také prezentace s informacemi o přijímacím řízení, která proběhne ve sborovně školy v 10:00, v 11:00 a ve 12:00. Pro školní rok 2020/2021 otevíráme 2 třídy osmiletého studia a 1 třídu čtyřletého studia. Všichni uchazeči absolvují jednotné testy z českého jazyka a literatury a matematiky.
Stejně jako v loňském roce nabízíme pro žáky základních škol, kteří podají přihlášku na naši školu, přípravné kurzy na tyto zkoušky. Jejich obsahem bude řešení typizovaných přijímacích testů a jejich následný rozbor pod vedením pedagogů gymnázia. Kurzy jsou zdarma. Bližší podrobnosti o organizaci těchto kurzů i přijímacích zkoušek najdete na webových stránkách školy v části Přijímací řízení.
Zároveň vás zveme na prohlídku nového pavilonu s koridorem a šatnami, rekonstruované laboratoře chemie, 3D učebny a zbrusu nové multifunkční 3D laboratoře pro výuku biologie, chemie, fyziky a zeměpisu.
 

Mgr. Jiří Fresser Zpět

Gymnázium Ostrov