Gymnázium Ostrov
Z některých škol odcházejí nic netušící absolventi do nelítostného světa, přáli bychom si, aby z ostrovského gymnázia vycházeli nelítostní absolventi a absolventky do nic netušícího světa!

Česky English Deutsch

Gymnázium zhlédlo „tu skotskou hru“

Foto
 Shakespearova tragédie Macbeth je mnoha odborníky interpretována jako Hamlet nazíraný perspektivou uzurpátora Claudia. Skotský šlechtic Macbeth zaslepený nezřízenou ctižádostí a touhou po moci zavraždí krále Duncana, sám se chopí žezla a svou tyranskou vládou způsobí zkázu celé zemi a nakonec přivede do záhuby i sám sebe. Tato temná studie lidské megalomanie je natolik pronikavá a působivá, že i mezi samotnými divadelníky její inscenace budí již po staletí obavy. Věří se například, že už samotné vyslovení jejího názvu přináší smůlu. Proto se o dramatu mluví v opisech, jako o „té skotské hře“.
 Studenti sext, druhého a třetího ročníku v doprovodu několika vyučujících pod vedením paní profesorky Ivany Alfonsové mají ovšem pro strach uděláno, a proto se s radostí 12. prosince 2019 účastnili inscenace Macbetha v mosteckém divadle.
 Hra byla provedena moderně, ale zároveň ctila původní poetický Shakespearův text. Všichni si představení velice užili, což dali najevo ovacemi ve stoje.
 Už se těšíme na nějakou další návštěvu divadla. Shakespeara totiž není nikdy dost!
                                                                                                                                  

                                                                                                                             

 Mgr. Jakub Hecht Zpět

Gymnázium Ostrov