Gymnázium Ostrov
Z některých škol odcházejí nic netušící absolventi do nelítostného světa, přáli bychom si, aby z ostrovského gymnázia vycházeli nelítostní absolventi a absolventky do nic netušícího světa!

Česky English Deutsch

Den otevřených dveří se vydařil

Foto
Více než čtyři sta návštěvníků využilo možnosti prohlédnout si zblízka ostrovské gymnázium v rámci Dne otevřených dveří, který proběhl v sobotu 11. ledna.
Pedagogové gymnázia za výrazné pomoci svých studentů připravili expozice jednotlivých předmětů a odpovídali na všetečné otázky rodičů a žáků základních škol, kteří mají o studium na gymnáziu zájem.
Velkou pozornost vzbudila nová multifunkční přírodovědná laboratoř, která umožňuje propojení teoretické výuky realizované ve stávající 3D učebně s praktickými pokusy z oblasti přírodních věd. Nadšený ohlas také vyvolala akce studentů kvinty na podporu požáry sužované Austrálie. Studenti upekli typické australské sušenky a dortíky a výtěžek z jejich prodeje poslali na účet pro pomoc Austrálii.
Zájemci o studium se také seznámili s informacemi o přijímacím řízení pro školní rok 2020/2021.V příštím školním roce ostrovské gymnázium otevírá dvě třídy osmiletého studia a jednu třídu čtyřletého studia.Všichni uchazeči o gymnaziální studium absolvují jednotné testy z českého jazyka a literatury a matematiky, které jsou součástí přijímacích zkoušek na všechny střední školy v Karlovarském kraji.
Gymnázium vyšlo vstříc přáním rodičů a pro uchazeče o studium na naší škole připravilo přípravné kurzy na tyto testy,  které proběhnou 14. a 21. března.
O organizaci těchto kurzů i přijímacích zkoušek se dozvíte více na těchto stránkách v části Přijímací řízení.
 
Mgr jIří Fresser
 
 
 


Zpět

Gymnázium Ostrov