Gymnázium Ostrov
Z některých škol odcházejí nic netušící absolventi do nelítostného světa, přáli bychom si, aby z ostrovského gymnázia vycházeli nelítostní absolventi a absolventky do nic netušícího světa!

Česky English Deutsch

Happy birthday, Mr Arsenault!

Foto

Prý když si někdo něco moc přeje, přání se splní. Panu Arsenaultovi z Kanady bude 6. března 2020 100 let a jeho přáním je dostat k narozeninám 100 narozeninových přání. Není to ovšem jen běžný řadový Kanaďan, ale veterán z 2. světové války, který sloužil u Cape Breton Highlanders, bojoval v Italském tažení a podílel se na osvobození Nizozemska.

Jelikož jsme mu jako Evropané za jeho zásluhy ze srdce vděční, jedno přání (a věříme, že ne jediné ze sta) posíláme i my.

Tak všechno nejlepší, pane Arsenaulte! A děkujeme!

Kvinta A & Jana Kitzbergerová

 

Přeložený text přání:

Milý pane Arsenaulte, 

jsme 16letí studenti ostrovského gymnázia  z České republiky. Děkujeme za Vaši statečnost během osvobozování Evropy. O 2. světové válce jsme se učili a myslíme si, že bez Vaší pomoci by svět byl naprosto jiný. 

Přejeme Vám vše nejlepší k narozeninám. 

 

----

Zdroj:

 

WW II vet Fred Arsenault is turning 100. His son plans birthday gift that's 'just out of this world' | CBC News. CBC.ca - watch, listen, and discover with Canada's Public Broadcaster [online]. Copyright © [cit. 19.02.2020]. Dostupné z: https://www.cbc.ca/news/canada/toronto/wwii-vet-fred-arsenault-turning-100-birthday-1.5451523

Fotografie

Lifee.cz – Stoletý válečný veterán má netradiční přání. Rád by dostal sto narozeninových přání z celého světa. Lifee.cz - Trendový magazín, který dá vašemu životu vzpruhu [online]. Copyright © 2020 Všechna práva vyhrazena Extra Online Media [cit. 19.02.2020]. Dostupné z: https://www.lifee.cz/trendy/stolety-valecny-veteran-ma-netradicni-prani-rad-by-dostal-sto-narozeninovych-prani-z-celeho-sveta_97387.html

 Zpět

Gymnázium Ostrov